Nurkowanie Spitsbergen

Spitsbergen jest bardzo niezwykłym miejscem dla każdego, kto lubi zimne klimaty, zorzę polarną, kto uwielbia mroźne poranki i coś odmiennego od ciepłych wód południowych. Nurkowanie na Spitsbergenie, a konkretnie w okolicach norweskiej wyspy Svalbard.

Arktyczne wody oceanu, krajobrazy lodowcowe, wieloryby, foki oraz inne morskie stworzenia, co na pewno jest jednym z tych elementów mogących przyciągnąć wielu amatorów nurkowania właśnie w te wody. Jako, że mamy do czynienia z ciepłym prądem morskim Golfstrom, to tym samym można swobodnie popłynąć bardzo daleko, by następnie oddać się niezwykłej przyjemności nurkowania. Oferta, o której jest mowa, dotyczy firmy Bestdivers.

Oferta, która zawiera w sobie takie elementy jak butlę oraz pas balastowy, zawiera od 7 do 11 nurkowań, zawiera specjalną pamiątkę, pozwolenie na broń i dziewięć dni na jachcie. Ktoś może dziwić się po co jest owa broń, ale w otoczeniu dzikich zwierząt na pewno zapewnia ona poczucie bezpieczeństwa. Temperatura wody? Trudno jest oczekiwać oczywiście, aby w wodach arktycznych owa temperatura była wysoka, ale na pewno dla prawdziwych fanów nurkowania owa temperatura nie jest żadną przeciwnością. My wskażemy na ofertę, w której podróż odbywamy w ciągu dnia polarnego, a więc oprócz tego, że wody Morza Arktycznego nie są zamarznięte, to dodatkowo na lądzie mamy połacie zielonych traw, kwitnących kwiatów, co na pewno może nas nastroić w sposób pozytywny.

W tym miejscu oczywiście wskażemy na to, że w wodach morza mamy duże prawdopodobieństwo zetknięcia się z polarnymi zwierzętami.

To bardzo ciekawa perspektywa, aczkolwiek oczywiście nie jest to jedyna atrakcja, na jaką natkniemy się w owych wodach, a tym samym owo nurkowanie jest czymś bardzo wyjątkowym, z czym na pewno nie zetkniemy się w żadnych innych wodach. Warto również na stronie internetowej http://www.bestdivers.pl/wyprawy/spitsbergen-wyprawa-nurkowo-odkrywcza/ firmy Bestdivers zapoznać się ze znacznie większą ilością szczegółów. Warto, gdyż wyprawa nurkowa na Spitsbergen to bez wątpienia podróż, jaką będziemy pamiętać do końca życia, jaka będzie na pewno bardzo atrakcyjna i na pewno będziemy chcieli tam wrócić.